صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
برتر فایل - آرشیو 1395/7
<-Description->
برتر فایل 1395/7/27

با توجه به محدود بودن منابع موجود در طبیعت و رشد روز افزون جمعیت و مسائل زیست محیطی ناشی از آلودگی ها، بحث بازیافت و جداسازی فازهای مختلف تشکیل دهنده مخلوط ها و محلول ها از یکدیگر در صنایع مختلف از قبیل تصفیه فاضلاب، جداسازی ناخالصی ها در حین تولید محصولاتی از قبیل روغن های نباتی در کارخانجات روغن سازی، جداسازی چربی ها در صنعت لبنیات، تصفیه آب های آغشته به مواد نفتی و... و استفاده مجدد از این موهبت های الهی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند و به موازات توسعه علم و تکنولوژی روز به روز بر سرعت این کار افزوده می شود. بطوریکه این روش ها به صورت جداسازی در محل مصرف بدین صورت که ناخالصی ها در همان محلی که ایجاد می شوند تصفیه و مجددا مورد مصرف قرار می گیرند. یکی از محورهای حائز اهمیت صنعتی آن تصفیه یا جداسازی آلودگی های موجود در روغن برای استفاده مجدد در روغن های صنعتی است که از مهمترین آنها آلودگی های آن، مواد جامد و آب است که غالبا بطور ناخواسته از سیستم های آببندی توربین های بخار و ... وارد روغن می شود و می تواند باعث اختلال در سیستم روغنکاری، کاهش طول عمر روغن و از بین رفتن این سرمایه های ملی ارزشمند گردد. در این جزوه راجع به آن بحث می گردد و از روش های ابتدایی ته نشینی در حوضچه ها تا روش های نوین که با استفاده از دستگاه های سانتریفوژ انجام می شود پرداخته می شود. در ادامه نیز ترجمه Manual Book های این دستگاه ها که شامل دستگاه های قدیمی و جدید شرکت الفادلاوال که به حق یکی از شرکت های موفق در این زمینه است و دستگاه های متعدد آن در پالایشگاه موجود است پرداخته می شود و بطور کامل اصول کار، ساختمان، شناخت قطعات و روش های بهره برداری و همچنین عیب یابی و رفع عیب های روتین آنها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد...

جزوه اصول کار دستگاه های سانتریفیوژ جدا کننده آب و روغن، مشتمل بر 187 صفحه، تایپ شده، به همراه تصاویر، با فرمت pdf به ترتیب زیر گردآوری شده است:

مقدمهاهمیت روغن از نظر اقتصادیفیلترهاروش های تصفیه روغن های کارکردهسانتریفیوژ کردن روغن هااصول کار دستگاه های سانتریفیوژ روغنساختمان و اصول کار دستگاه های سانتریفیوژ قدیمیراهنمای بهره برداریمونتاز و دمونتاژ دستگاهروش سفارش قطعات یدکینگهداریدستگاه سانتریفیوژ MMB 304 & 305 S11اجزاء و قطعات دستگاهبهره برداری روتیندستورالعمل های سرویسنکات عمومی برای بال برینگ هاابزار آلاتعیوب متداول و روش های رفع انهاعیوب زلال سازیروانکارهانقشه ها

جهت دانلود جزوه اصول کار دستگاه های سانتریفیوژ جدا کننده آب و روغن، بر لینک زیر کلیک نمایید:جزوه اصول کار دستگاه های سانتریفیوژ جدا کننده آب و روغن

برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 12
برتر فایل 1395/7/27

کتاب آموزش مدلسازی پارامتریک با نرم افزار SolidWorks 2015، مشتمل بر 16 فصل، 558 صفحه، به زبان انگلیسی روان، تایپ شده، به همراه کلی تصاویر، با فرمت PDF، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

Chapter 1: Getting Started

Chapter 2: Parametric Modeling Fundamentals

Chapter 3: Constructive Solid Geometry Concepts

Chapter 4: Feature Design Tree

Chapter 5: Geometric Relations Fundamentals

Chapter 6: Geometric Construction Tools

Chapter 7: Parent/Child Relationships and the Born Technique

Chapter 8: Part Drawing and Associative Functionally

Chapter 9: Reference Geometry and Auxiliary Views

Chapter 10: Symmetrical Features in Design

Chapter 11: Advanced 3D Construction Tools

Chapter 12: Sheet Metal Designs

Chapter 13: Assembly Modeling - Putting It All Together

Chapter 14: Design Library and Basic Motion Study

Chapter 15: Design Analysis with Simulation Express

Chapter 16: CSWA Exam Preparation

* توجه: کاربران نگران زبان انگلیسی کتاب نباشند. حتی کاربرانی که سر انگشتی زبان انگلیسی یاد دارند قادر خواهند بود از این کتاب بهره کافی را ببرند. لازم به ذکر است که آموزش در کتاب مدلسازی پارامتریک با نرم افزار SolidWorks 2015 به صورت قدم به قدم (Step to Step) همراه با تصاویر واضح و رنگی می باشد.

جهت دانلود کتاب آموزش مدلسازی پارامتریک با نرم افزار SolidWorks 2015، بر لینک زیر کلیک نمایید:
آموزش سالیدورکس، کتاب آموزش مدلسازی پارامتریک با نرم افزار SolidWorks 2015

برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 16
برتر فایل 1395/7/27

فور دامیز (به انگلیسی: For Dummies) به معنی برای خنگ‌ها. یک مجموعهٔ بزرگ از کتاب‌های آموزشی است که بصورت راهنماهای غیر پیچیده برای کاربران تازه‌وارد به حیطهٔ علمی بحث آن کتاب نوشته و منتشر می‌شوند. تاکنون بیش از ۱۸۰۰ عنوان از این کتب در ۲۰۰ میلیون نسخه منتشر شده‌است. جلد این کتاب‌ها معمولاً زرد و سیاه با کاریکاتوری از مردی با سر سه‌گوش معروف به «مرد خنگ» است. عنوان این کتاب‌ها در روی جلد با قلم غیر رسمی و بصورت دست‌نوشته طراحی می‌شود و در پایین جلد، انگشت اشارهٔ مرد خنگ به یک توضیح حاشیه‌ای اشاره می‌کند که در برگیرندهٔ مطالبی است که مخاطب با خواندن کتاب فرا خواهد گرفت.

کتاب آموزش سالیدورکس برای خنگ ها !!! (SolidWorks for Dummies)، یک کتاب بسیار قدرتمند در زمینه آموزش نرم افزار سالیدورکس می باشد. این کتاب از روی ورژن 2008 نرم افزار سالیدورکس، سعی در آموزش مباحث این نرم افزار قدرتمند دارد. متن کتاب به قدری ساده و روان است که هر فردی به راحتی می تواند مطالب آن را بخوبی درک نماید. این کتاب مشتمل بر 17 فصل، 388 صفحه، به زبان انگلیسی روان، تایپ شده، به همراه کلی تصاویر، با فرمت PDF، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

Part I: Beginning the SolidWorks Journey

Chapter 1: Getting to Know (And Love) SolidWorksChapter 2: Taking Control of SolidWorksChapter 3: Building Blocks for the Virtual Prototype

Part II: Design Intent and the Virtual Prototype

Chapter 4: Do What I Mean, Not What I SketchChapter 5: Making Better Parts Chapter 6: Putting It All Together

Part III: The Devil’s in the “Drawing” Details

Chapter 7: Creating DrawingsChapter 8: Speeding It Up: Automating the DrawingChapter 9: Changes, Changes, ChangesChapter 10: Leveraging Your Existing DesignsChapter 11: Printing and Plotting

Part IV : Playing Nicely with Others (And Picking Up Your Toys)

Chapter 12: Managing the ClutterChapter 13: Collaborating with Team MembersChapter 14: Viewing and Reviewing Documents

Part V: The Part of Tens

Chapter 15: Ten Tips for Becoming More Proficient with SolidWorksChapter 16: Ten Ways to Extend and Reuse Your Design InformationChapter 17: Ten Resources for the SolidWorks Community

جهت دانلود کتاب آموزش سالیدورکس برای خنگ ها !!! (SolidWorks for Dummies)، بر لینک زیر کلیک نمایید:آموزش سالیدورکس، کتاب آموزش سالیدورکس برای خنگ ها !!! (SolidWorks for Dummies)

برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 14
برتر فایل 1395/7/27

مجموعه آموزش کامل ورقکاری (Sheet Metal Design) در نرم افزار SolidWorks، یکی از کامل ترین و کاربردی ترین مجموعه ها در زمینه آموزش طراحی ورقکاری در نرم افزار حرفه ای سالیدورکس می باشد. این مجموعه آموزشی مشتمل بر 3 بخش و به ترتیب زیر گردآوری شده است:

بخش 1: جزوه آموزش ورقکاری (Sheet Metal Design) در نرم افزار SolidWorks

این جزوه مشتمل بر 107 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه کلی تصاویر، با فرمت PDF، به ترتیب زیر توسط جامعه قالبسازان ایران گردآوری شده است:

Sheet Metal Design در نرم افزار SolidWorks به دو روش متفاوت می توان اجسام ورق را ایجاد نمودروش اولروش دومدستور Base flangeدستور Edge flangeدستور Miter flangeدستور Hemدستور jogدستور Sketched Bendدستور Break corner/corner trimدستور Break cornerدستور welded cornerدستور lofted bendدستور unfold/foldدستور Ripدستور insert bendدستور Convert To Sheet MetalMulti – bodyMirror در ورقکاریForming Tool

بخش 2: ویدئو آموزش خمکاری در صنعت ورقکاری و مقادیر صحیح خم در Sheet Metal نرم افزار SolidWorks

در صنعت ورقکاری برای تغییر فرم در قطعات از فرآیند خم کاری استفاده می شود. خم کردن عملی است که درآن قسمتی از مواد را با حفظ سطح مقطع شان تا حد امکان با رساندن حرارت و بدون آن از مسیر اصلی خارج کرده و به مسیر دلخواهی آورد. در خمکاری ورق های فلزی اگر ضخامت ورق مساوی یا کم تر از 1.5mm باشد نیازی به محاسبه قطر یا شعاع متوسط نیست و محاسبه گسترده قوس ها با توجه به همان اندازه موجود در نقشه انجام می شود.

در صورتی که ضخامت ورق از 1.5mm بیش تر باش، با توجه به شعاع خمش و زاویه خمکاری می بایست ابتدا قطر متوسط را محاسبه کرده و طول گسترش قوس ها را به دست آورد. طراحی مکانیکی بایستی مطابق با واقعیت باشد. برای اینکه خمکاری در نقشه گسترده پس از اجرا اندازه های درست بدهد نیاز به مقادیر تجربی نیز داریم. این مقادیر در فیلم آموزشی در دو قسمت (به زبان انگلیسی و در محیط نرم افزار SolidWorks) آموزش داده شده است.

Bend allowance with a K-Factor is calculated as follows

BA=pi(R + KT) A/180

BA = bend allowance
R = inside bend radius
K = K-Factor, which is t / T
T = material thickness
t = distance from inside face to neutral sheet
A = bend angle in degrees - the angle through which the material is bent

بخش 3: ویدئو آموزش ایجاد سطح گسترده کانال با مقاطع مختلف (گسترش سطوح و احجام) در نرم افزار SolidWorks

یکی از مهم ترین مباحثی که در صنعت وجود دارد، مبحث ایجاد قطعات ورقکاری است که معمولاً با تهیه گسترده اولیه و تغیر شکل آن به روش های مختلف (رولکاری، خم کاری، پرس و ...) امکان پذیر است.

در این بین ایجاد گسترده اولیه به طور دقیق از روش های دستی امکان پذیر نیست و یا دست کم دشوار می نماید. چرا که این روش ها بر مبنای هندسه ترسیمی بوده و رسم دقیق نیاز به نقطه یابی بسیار دارد و از آنجا که انسان امروزی عادت کرده است کارهای تکراری و نیازمند به دقت خود را به موجود شریفی به نام رایانه بسپارد، این مقوله نیز از این قاعده مستثنی نمانده است.

همانطور که می دانید روش های دستی جهت محاسبات گسترش ورق بسیار دشوار (یا بهتر بگوییم وقت گیر) بوده و خطاهای گران قیمتی را نیز در بر دارد. نرم افزارهای امروزی به راحتی این عمل را انجام می دهند و از الگوریتم های نسبتاً دقیقی نیز برای این کار استفاده می نمایند.

جهت دانلود مجموعه آموزش کامل ورقکاری (Sheet Metal Design) در نرم افزار SolidWorks، بر لینک زیر کلیک نمایید:آموزش سالیدورکس، آموزش کامل ورقکاری (Sheet Metal Design) در نرم افزار SolidWorks

برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 13
برتر فایل 1395/7/27

در این ویدئو آموزشی، طراحی و مدلسازی رینگ چرخ خودرو (Wheel Rims) در نرم افزار SolidWorks به صورت گام به گام (30 دقیقه با کیفیت عالی)، به کاربر آموزش داده می شود.

توجه: فایل آموزش طراحی و مدلسازی رینگ چرخ خودرو بصورت کاملا تصویری، قدم به قدم و به زبان انگلیسی می باشد. در این کلیپ آموزشی به گوشه ای از توانمندی های نرم افزار سالیدورکس پی خواهید برد.

جهت دانلود آموزش طراحی و مدلسازی رینگ چرخ خودرو (Wheel Rims) در نرم افزار SolidWorks بر لینک زیر کلیک نمایید:آموزش سالیدورکس، طراحی و مدلسازی رینگ چرخ خودرو (Wheel Rims) در نرم افزار SolidWorks

برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 12